Korku FPS Oyunlarının Şahı Olacak Scornun Videosu Yayınlandı!

admin 12-07-2016 449
img
FPS dünyasında yeni bir devrime hazır mısınız? Korku temalı FPS oyunlarında başyapıt olmaya aday Scorn adlı oyun hakkındaki detaylara birlikte göz atalım...
FPS türü denildiğinde akla korku türünden çok savaş ya da bilim kurgu oyunları gelir. Korku temalı FPS’ler arasında kaliteli diyebileceğimiz oyun saymak ise zordur. Bu türe bir başyapıt sunmayı amaçlayan Sırbistan kökenli Ebb Software şirketi bir süre önce Kickstarter üzerinden Scorn projesini duyurmuştu. Aradığı desteği bu platformda bulamayan şirket gizli bir yatırımcının desteği ile tekrar işe koyuldu.

Ebb’in Scorn projesi ile hem FPS hem de oyun kategorisini derinden sarması bekleniyor. Çünkü bu oyun benzerlerinden tamamen farklı bir temele sahip olacak. “FPS türü dendiğinde aklınıza ilk ne gelir?” Tüm dünya size karşı ve her zorluğun üstesinden gelen siz. Yıkan, döken, saldıran… Belki aksiyon açısından bunlar önemli ancak gerçekçilik açısından biraz daha aksiyona ihtiyaç var. Half - Life’i Half - Life yapan bol aksiyonu kadar sunduğu fizik bulmacalardı… Çözmeden geç geçebilirsen. Scorn da tam olarak böyle bir derinlikli yapı sunacak. Oyun yapımcıları Scorn’un sahip olduğu tema ve ideolojik alt metniyle uzun yıllar hafızalarda kalmasını amaçlıyor.

Yorumlar


Sponsor